Відео про рідкі шпалери

Як наносити рідкі шпалери: відеоінструкції

Рідкі шпалери можна сміливо назвати матеріалом, який найпростіше наносити своїми руками. Оздоблення такого типу зможе легко виконати навіть людина, яка ніколи не тримала в руці валик.

Однак будь-яка інструкція хороша лише тоді, коли слова підкріплюються наочним прикладом. Тому ми зібрали добірку відео, на яких показано, що таке рідкі шпалери і як їх правильно поклеїти.

 
 
 

Як приготувати рідкі шпалери: відео

Матеріал найчастіше продається в сухому вигляді — як неоднорідний порошок, який треба розводити водою. У продажу є і вже готові рідкі шпалери, але і транспортувати, і зберігати простіше суху суміш.

Тому перший етап технології — це приготування розчину. Важливе правило: перемішувати суміш треба обов’язково руками. Міксер або будь-який інструмент можуть пошкодити дрібні декоративні елементи. Це не критично, але такого краще не допускати. Тим більше що склад легко змішується вручну та є хімічно нешкідливим. Безпечними є і його запах (якого майже не чути), і контакт зі шкірою.

Для приготування розчину знадобиться:

  1. Пластикова ємність. Важливо: у ємність бажано одразу вмістити розчин щонайменше для 1 стіни, а бажано одразу для всієї кімнати (для всієї площі, яку треба покрити). Якщо готувати декілька однакових розчинів для однієї і тієї ж кімнати, є ймовірність помилитися у пропорціях і отримати відтінок, який відрізнятиметься на стіні.
  2. Гумові рукавиці. Щоб перемішувати розчин не голими руками.
  3. Вода кімнатної температури (або трохи тепліша). Кількість води зазначається на упаковці.

Щоб приготувати рідкі шпалери:

  1. Вливаємо у ємність потрібну кількість води.
  2. Руками розминаємо упаковку. Суха суміш у ній може зминатися — у цьому випадку грудки ускладнять розведення.
  3. Всипаємо декоративний наповнювач.
  4. Всипаємо по черзі пакети з іншими компонентами (у будь-якій послідовності).
  5. Перемішуємо.

У результаті повинна вийти густа маса, що нагадує сметану. Через декоративний наповнювач вона буде неоднорідною (оскільки він не розчиняється у воді). Головне — щоб декоративні елементи рівномірно розподілилися по суміші.

Приготований розчин повинен настоятися — на це потрібно 12 годин.

Підготовка стін під рідкі шпалери: відео

Щоб рідкі шпалери лягли правильно, відслужили встановлені 10–15 років і мали запланований відтінок, поверхню під них потрібно правильно підготувати.

Етапи чорнової обробки залежать від того, який саме матеріал буде покриватися рідкими шпалерами.

Правила підготовки такі:

  1. Дерево, фанера. Ці матеріали не переносять вологу (а рідкі шпалери — це водний розчин). Тому дерев’яну поверхню треба обробити антисептиком і покрити ґрунтовкою щонайменше у 2 шари (а краще у 3–4 шари).
  2. Гіпсокартон. Цей матеріал теж боїться вологи, тому його теж треба ґрунтувати у 2–4 шари. Перед цим треба розшити листи, замазати всі шви шпаклівкою і докрутити всі саморізи, щоб вони були втоплені в лист (і не виступали назовні). Заглиблення саморізів теж шпаклюємо.
  3. Бетон (моноліт або блок — не важливо). Поверхня спочатку вирівнюється штукатуркою, потім шпаклюється, потім ґрунтується у 2–3 шари. Попередньо і «голий» бетон можна обробити ґрунтовкою глибокого проникнення.

Якщо стіна вже покрита якимось матеріалом:

  1. Штукатурка. Шар перевіряється на рівність і цілісність. Якщо штукатурка стара, обсипається, вкрита великою кількістю тріщин та має вибоїни, її треба збивати і заново штукатурити стіну. Зверху на штукатурку наноситься шпаклівка, після чого поверхня ґрунтується.
  2. Фарба. Якщо шар цілий і неушкоджений, його знімати не обов’язково. Можна зашкурити поверхню, покрити її ґрунтовкою і зверху наносити рідкі шпалери. Якщо шар пошкоджений (обсипається, потріскався), його треба повністю знімати.
  3. Паперові шпалери. Розмочуються і знімаються.

Головне правило підготовки: під шар рідких шпалер обов’язково наноситься ґрунтовка. Вона створить одноколірну «підкладку» і покращить адгезію.

Як клеїти рідкі шпалери: відео

Після того, як розчин настоявся 12 годин, а стіну підготували, рідкі шпалери можна наносити.

Для роботи нам будуть потрібні шпатель (шириною приблизно 10 см) і кельма (терка). Кельму можна замінити на валик (ним зручніше обробляти стіни під стелею, щоб не перетягувати підставку). А можна й не замінювати і обійтися однією кельмою.

Технологія нанесення виглядає так:

  1. Беремо шпателем або рукою порцію розчину і наносимо на стіну на відстані 5–15 см від кута. Починаємо працювати з будь-якого з кутів приміщення.
  2. Кельмою розтираємо нанесену суміш. Товщина шару повинна вийти від 1 до 4 мм. Краще дотримуватися середньої величини — приблизно 2 мм. Шар повинен бути рівномірним по всій поверхні.
  3. Таким чином покриваємо всю площу стіни.
  4. Беремо потужний ліхтарик або настільну лампу і направляємо світло на покриту поверхню під різними кутами (збоку, знизу, зверху). При такому освітленні легко помітити нерівності. Якщо вони є, розтираємо їх кельмою.
  5. Після завершення робіт залишаємо суміш сохнути. На це йде до 3 діб.

Рідкі шпалери обов’язково повинні висихати природним шляхом. Не спрямовуйте на них вентилятор і не включайте у приміщенні обігрівачі — це може тільки зіпсувати шар оздоблення.

Після висихання ще раз перевіряємо рівність поверхні, підсвітивши її з різних кутів. Якщо дефекти є, змочуємо в теплій воді кухонну губку або кельму і акуратно розтираємо нерівність.

Як нанести рідкі шпалери на стелю: відео

Рідкі шпалери підходять не тільки для стін, їх можна наносити і на стелю. Правила підготовки поверхні ті ж, що й перераховані вище. Якщо стеля побілена, побілку треба повністю змивати дощенту.

Працювати можна кельмою і шпателем. Додатково можна використовувати валик на довгій ручці — ним зручніше розкатувати матеріал, не пересуваючи підставку занадто часто.

Головний нюанс при нанесенні рідких шпалер на стелю: використовуйте порції меншого розміру і намагайтеся розмазувати їх швидше. Тонкий шар матеріалу без проблем буде триматися на стелі. Але якщо ви будете наносити занадто багато розчину і довго його розмазувати, матеріал може падати.

Починати покриття стелі слід з будь-якого з кутів.

Як зняти рідкі шпалери: відео

Якщо шар оздоблення вже старий або просто набрид і ви хочете його замінити, рідкі шпалери доведеться повністю знімати.

Головний нюанс, від якого залежить набір інструментів і послідовність дій: чи покривалися рідкі шпалери фарбою або лаком?

Якщо РШ не покривали фарбою або лаком, вам знадобиться:

  1. Два шпателі — вузький і середньої ширини.
  2. Тепла вода.
  3. Губка або малярська кисть.
  4. Розчин для видалення рідких шпалер (продається у будівельних магазинах).
  5. Поліетиленова плівка (прикрити підлогу і меблі).
  6. Мішки або ємність (для збору рідких шпалер, які зніматимуться).
  7. Рукавички і окуляри.
  8. Будівельний фен або праска (не обов’язково, але може знадобитися, якщо якісь ділянки будуть складно зніматися).

Послідовність дій:

  1. Розводимо рідину для зняття рідких шпалер у теплій воді.
  2. Губкою або кистю наносимо розчин на рідкі шпалери і залишаємо розмокати. Час залежить від шару і якості шпалер. Розчину шкодувати не потрібно: чим більше ви його нанесете, тим швидше розмокне обробка і тим простіше буде її знімати.
  3. Коли рідкі шпалери розкиснуть, шпателем знімаємо їх у мішки або ємність.
  4. Ділянки, які довго або погано розмокають, нагріваємо будівельним феном або праскою (під праску підкладаємо газетний лист).

Якщо РШ фарбували або покривали лаком, вам знадобиться той самий набір інструментів і додатково шліфмашинка.

Етапи роботи будуть такими ж, тільки спочатку треба зняти шар лаку шліфмашинкою. Під час цієї процедури утворюється багато пилу і бруду, тому, крім рукавичок, надягніть захисні окуляри, респіратор і старий одяг, що повністю закриває тіло.

Приймаємо замовлення